Inscrieri Gradinita

hstickmankidsclassmates

Calendarul inscrierilor la gradinita 2016-2017

I . Etapa reinscrierilor  copiilor in gradinita : 05 mai -2016 -20 mai 2016

II . Afisarea numarului de locuri disponibile pentru anul scolar 2016-2017 – 04.05.2016

III. Etapa inscrierilor  copiilor in gradinita , depunere si inregistrare dosare : 23.05.2016-06.06.2016

IV  . Validarea dosarelor de inscriere  07-08.06.2016

V  . Afisarea  listelor  cu copii inscrisi in anul scolar 2016-2017 -09.06.2016

VI . Depunere contestatii  10.06.2016

VII. Afisarea listelor finale 16.06.2016

Etapele reinscrierii si inscrierii in gradinita in anul scolar 2016-2017

Toate cererile de înscriere vor fi depuse la secretariatul GPP „Micul Print”.

Evidenţa acestora va fi consemnată într-un registru special, vizat de directorul unităţii de învăţământ şi înregistrat în registrul de intrări-ieşiri al unităţii de învăţământ;

Perioada  de înregistrare  a cererilor de înscriere este :

  • Etapa de reinscriere a copiilor in gradinita : 05 mai -2016 -20 mai 2016
  • Etapa de inscriere a copiilor in gradinita , depunere si inregistrare dosare : 05.2016-06.06.2016

În registru special de înscriere se va menţiona data şi ora depunerii cererii de înscriere;

Cererile vor fi analizate de către Comisia de mobilitate.

Analizarea eventulelor contestatii in perioada 07-08.06.2016

Rezultatele înscrierilor vor fi comunicate în data de 16.06.2016, iar numărul de copii înscrişi va fi în conformitate cu numărul de locuri disponibile.

Criteriile generale de departajare a copiilor, care se aplică în situaţia în care la o unitate de învăţământ există mai multe cereri pentru înscrierea copiilor decât numărul de locuri libere, sunt următoarele:

  • apropierea domiciliului copilului de grădiniţă;
  • existenţa unui frate/a unei surori a copilului, înmatriculat/înmatriculată în unitatea de învăţământ înscris în grădiniţa la care se solicită înscrierea;
  • apartenenţa copilului la o familie cu părinte/tutore unic întreţinător;
  • existenţa unui certificat medical de încadrare în grad de handicap a copilului;
  • existenţa unui document care dovedeşte că unul dintre părinţi este cadru didactic/cadru didactic auxiliar/angajat în învăţământ.

Dosarul  de inscriere va cuprinde:

– cererea de inscriere /reinscriere se va completa in momentul predarii dosarului

  • copie dupa certificatul de nastere al copilului
  • copie dupa actele de identitate ale parintilor
  • adeverinta de salariat al parintilor sau alte acte doveditoare de optiune pentru program prelungit
  • alte acte, dupa caz (hotarari judecatoresti, dovezi de incredintare sau plasament).kindergarten-clip-art-atÎn urma centralizării cererilor de reînscriere pentru anul scolar 2016-2017 aplicate la

    GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT ,,MICUL PRINT” –  RADAUTI

     situația se prezintă astfel:

    Nr.crt Grupa /Denumire Numar cereri de reinscriere
    1 Grupa mijlocie   „Stelutele” 29
    2 Grupa mijlocie “ Ingerasi “ 28
    3 Grupa mica “Martinel” 27
    4 Grupa mica “Albinutele” 30
    5 Grupa mare “Fluturasi”  9
    6 Grupa mare “Buburuze”  3
    7 Grupa mare “ Piticii” 14
    TOTAL CERERI REINSCRIERE 140

    Așadar, situatia curentă a locurilor disponibile pe grupe este următoarea:

    Nr.crt Grupa /Denumire Numar cereri de inscriere reinscriere pt an scolar 2016-2017 Locuri disponibile anul scolar 2016-2017
    1 Grupa mica “Fluturasi “ - 30
    2 Grupa mica “Buburuze” - 30
    3 Grupa mijlocie  “Martinel” 27 2
    4 Grupa mijlocie “Albinutele” 30 -
    5 Grupa mare “Piticii” 26 2
    6 Grupa mare “Stelutele ” 30 -
    7 Grupa mare “ Îngerasii ” 28 -
    141 64

    PLANUL DE SCOLARIZARE PENTRU ANUL SCOLAR 2016-2017 PREVEDE 205 LOCURI.

    În 23.05.2016 și 24.05.2016 au fost depuse 53 de dosare pentru înscrierea în grupa mică

    pentru anul școlar 2016-2017.

    Director , Prof. inv. presc. Cotor Birladeanu Agapia

LISTA DOSARELOR DEPUSE PENTRU ANUL SCOLAR 2016-2017

GRUPA MICA
1 OLAR MELANIA
2 CRASNEAN IOANA
3 ISOPESCU STEFAN PAVEL
4 DUMITRASI ANASTASIA
5 BILAN GEORGE
6 USATIUC TUDOR GEORGE
7 BODNAR AMALIA PARASCHEVA
8 CIRDEI AIDA
9 PINTESCU GABRIEL
10 TROFIN LARISA
11 GAVRA ALEXIE
12 ROMAN ECATERINA
13 DUBEI RUBEN
14 VASILOVSCHI SOFIA
15 NEGRU DAVID ANDREI
16 DAVID EMILIA
17 OLAREAN MATEI
18 PRELIPCEAN CATALINA
19 REZUS RADU
20 REZUS MATEI
21 CARCEA MATEI
22 CARSTEAN CARINA
23 TOFEI GIULIA
24 PETRESCU SEBASTIAN
25 ROBU DARIUS
26 CARCEA DARIA
27 HAIURA AMALIA
28 CIOBANU MELISA
29 HARASEMIUC RARES
30 DELEANU AMALIA
31 TIVADAR MELISA
32 GHEORGHITA IRINA
33 UNGUREANU EDWARD
34 CHIRIBES PATRICK ANDREAS
35 COSTESCU STEFAN
36 FRUNZESCU ALBERT
37 GAFENCU RAZVAN
38 PÂȚU SOFIA GABRIELA
39 DANILA MATEI
40 SFICHI ANASTASIA
41 COSTEA EMA
42 MIHALCIUC EFREM
43 MAGDICI SONIA
44 CHIRILA SOFIA
45 OLARIU SILVIU
46 TĂȘALĂ ELIZA MARIA
47 BEJENARIU IRINA
48 ANITEI VLADIMIR
49 FUSA MATEI
50 COJOCARU AXENIA
51 SIRETEAN ILINCA
 GRUPA MIJLOCIE  MARTINEL
52 COJOCARU ARTHUR
53 SOROHAN ANA SABINA
54 BOJI DAMIAN ALEXANDRU
GRUPA MARE STELUTE
55 VARLAN EDUARD
GRUPA MARE PITICII
56 TALPALARI MELISA
57 TELEAGA ANA MARIAI

COPII INSCRISI IN ANUL SCOLAR  2016-2017  pentru GRUPA MICA   

Etapa I – Faza II

LUNGOCI ANASTASIA  IOANA

STIGLET DENIS

COJOCAR DENIS  MATEI

SAUCIUC ANDREI DAVID

BOGHEAN GABRIEL NICOLAE

 DIRECTOR, PROF.INV.PRESC. COTOR AGAPIA

SECRETAR, CRISTINA POPOVICI