Inscrieri Gradinita

hstickmankidsclassmates

Calendarul înscrierilor la grădiniță pentru anul școlar 2018-2019

 

  • Locuri grupa mică 60 ( 2 grupe )

I . Etapa reînscrierilor copiilor în grădiniță : 07 mai -2018 -18 mai 2018
II. Etapa înscrierilor copiilor în grădiniță , depunere și înregistrare dosare : 21.05.2018 ȘI PÂNĂ LA OCUPAREA LOCURILOR
III . Validarea dosarelor de înscriere -până la 08.06.2018
IV . Afișarea listelor cu copii înscriși și admiși pentru anul școlar 2018-2019 – 09.06.2018

 

Etapele reînscrierii și înscrierii în grădiniță în anul școlar 2018-2019

Toate cererile de înscriere vor fi depuse la secretariatul G.P.P. „Micul Prinț”.
Evidenţa acestora va fi consemnată într-un registru special, vizat de directorul unităţii de învăţământ şi înregistrat în registrul de intrări-ieşiri al unităţii de învăţământ.
Perioada de înregistrare a cererilor de înscriere este :

  • Etapa de reînscriere a copiilor în grădiniță : 08 mai -2018 -18 mai 2018
  • Etapa de înscriere a copiilor în grădiniță , depunere și înregistrare dosare : 21.05.2018 și până la ocuparea locurilor, data limită de înscriere fiind 07.06.2018

          În registrul special de înscriere se va menţiona data şi ora depunerii cererii de înscriere.
Cererile vor fi analizate de către Comisia de mobilitate a unităţilor de învăţământ în perioada imediat următoare respectându-se Calendarul și Procedura informatică specifică.

          Criteriile generale și specifice de departajare a copiilor care se aplică în situaţia în care la o unitate de învăţământ există mai multe cereri pentru înscrierea copiilor decât numărul de locuri libere sunt următoarele:

  • apropierea domiciliului copilului de grădiniţă;
  • existența unui document care dovedește că este orfan de ambii părinți ( situația copilului care provine de la o casă de copii/centru de plasament /plasament familial);
  • existenţa unui frate/a unei surori a copilului, înmatriculat/înmatriculată în unitatea de învăţământ, înscris în grădiniţa la care se solicită înscrierea;
  • apartenenţa copilului la o familie cu părinte/tutore unic întreţinător;
  • existenţa unui certificat medical de încadrare în grad de handicap a copilului.

 

Dosarul de înscriere va cuprinde :

  • dosar
  • cererea de înscriere /reînscriere (se va completa în momentul predării dosarului)
  • copie după certificatul de naștere al copilului
  • copie dupa actele de identitate ale părinților
  • adeverință de salariat a părinților sau alte acte doveditoare de opțiune pentru program prelungit
  • alte acte, dupa caz (hotărâri judecătorești, dovezi de încredințare sau plasament )

 

CAPACITATEA INSTITUȚIEI ESTE DE 215 COPII

PLAN DE ȘCOLARIZARE APROBAT DE ISJ PENTRU ANUL ȘCOLAR 2018-2019 ESTE DE 215

ÎN UNITATE FUNCȚIONEAZĂ 7 GRUPE DUPĂ CUM URMEAZĂ:

3 grupe mari – 90 copii
2 grupe mijlocii – 65 copii
2 grupe mici – 60 locuri disponibile pentru anul școlar 2018-2019

ÎNSCRIERILE AU LOC LA SEDIUL UNITĂȚII, BIROUL – SECRETARIAT 
ORAR ÎNSCRIERI ÎN GRĂDINIȚĂ PENTRU ANUL ȘCOLAR 2018-2019

8:30 – 16:30

hstickmankidsclassmates-300x106

În urma finalizării etapei de reînscriere în grădiniță vă informăm că în grupele mari și mijlocii, pentru anul școlar 2018-2019 sunt ocupate toate locurile.

În perioada 21.- 25.05.2018 au fost depuse la secretariatul unității 71 de dosare pentru 60 locuri disponibile în vederea înscrierii copiilor la grupa mică pentru anul școlar 2018-2019.

Director, prof. înv. preșc., Hîj Violeta-Elena

Secretar, Popovici Cristina

Vă reamintim faptul că în anul școlar 2018-2019 nu sunt locuri disponibile pentru grupele mijlocii și mari.

Vineri, 08.06.2018, la orele 14.00 se va afișa lista dosarelor admise pentru înscrierea la grupa mică.

LISTA DOSARELOR DEPUSE ȘI ACCEPTATE PENTRU ÎNSCRIEREA

COPIILOR LA GRUPA MICĂ ÎN ANUL ȘCOLAR 2018-2019

1 Costea Sofia Elena 33 Tcaciuc Sergiu
2 Hacman Rebeca 34 Juravlea Ruth
3 Cojocaru Celine 35 Dolhascu Sofia
4 Jitaru Lara 36 Martinescu Flortentina
5 Ciobanu Lucas 37 Bostiog Alesia
6 Lungoci Iustin 38 Danila Karina
7 Boghean Stefan 39 Puscasu Ayann
8 Ichim George 40 Popescu Cristina
9 Gavra Ciprian 41 Carcea Ana
10 Radut  Anna 42 Roman Tudor
11 Pricob Darius 43 Prelipcean Darius
12 Costea Damian 44 Ștefănescu Victoria
13 Juravle Anastasia 45 Jitariuc Maria
14 Popescul Patrick 46 Boldasu Sofia
15 Lazar Cristian 47 Andrei Paul
16 Ciobanu Valentina 48 Robu Timeea
17 Moisiuc Emilia 49 Andrisan Rares
18 Coroama Luca 50 Teleaga David
19 Ostafi Romina 51 Sauciuc Beatrice
20 Badelita Teodora 52 Sauciuc Anais
21 Vicol Natalia 53 Vicol Seforra
22 Lazarescu Nicoleta 54 Parascan Cristian
23 Nistor Irina 55 Hintar Teodor
24 Mihalescu Andrei 56 Ilisoi Eduard
25 Schipor Irina 57 Nistor Teodor
26 Mihalache Elena 58 Atudorei Daria
27 Moldovan Medeea 59 Barbuta Albert
28 Rotariu Andrei 60 Varlan Yanis
29 Olar Mirabela
30 Lungoci Andrei
31 Ozarchevici Sofia
32 Bizgan Alessia

Lista de așteptare:

1. Siretean Catinca

2. Turliuc Ianis

3. Bejenar Anais

4. Coroi Sofia

5. Gaza Eric

6. Pintescu Casiana

7. Prelipcean Teodor

8. Prelipcean Eduard

9. Burlacu Darius

10. Rusu Alin

 

Dosar respins

Rusu Maya Antonia (lipsă locuri grupa mare)

 

Comisia de mobilitate:

Director, Hîj Violeta-Elena

Ozarchevici Mioara-prof. înv. preșc.

Popovici Cristina-secretar